TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ 

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Muafiyetli Kaza Sigortası) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 462 323 09 27 - +90 532 240 74 99 no'lu telefondan Liva Oto Kiralama Rezervasyon Merkezini veya size en yakın Liva Rent a car Merkez Ofisini arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda Tek Yön Ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

0 - 50 km / km başına 3 TL
0 - 100 km / km başına 3 TL
100 - 500 km / km başına 3 TL
500 km / km başına 3 TL

 

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz hizmet veren havalimanı ofislerimizde günün her saatinde araç teslim alma ve teslim etme işlemlerini gerçekleştirebilmekteyiz. Merkez ofisimizde sabah 08:00 ile 20:00 arası teslim alım ve teslim etme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.

KİRALAMA YAŞI

Ekonomik grup araçlar için 24 yaş, 4 yıllık geçerli ehliyet (Renault Symbol, Hyundai i20 vb.)

 

Orta grup araçlar için 26 yaş, 5 yıllık geçerli ehliyet (Renault Fluence, Toyota Corolla, Dacia Duster vb.)

Üst grup araçlar için 27 yaş, 5 yıllık geçerli ehliyet (Mercedes Vito vb.)

 

EK SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR
Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV)fiyatlara dahil değildir.

ÖDEME - DEPOZİT 
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Araçların müşteriye teslimi istenildiği takdirde araçta bulunan yakıt kadarıyla teslimat yapılır aynı şekilde teslim alınır.

LİVA RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

 

YAKIT POLİTİKASI
Full depo zorunluluğumuz yoktur. Sürücü aracı aldığı seviyedeki yakıt ile geri getirmek zorundadır.

 

TRAFİK CEZALARI 
Türkiye'deki trafik yasaları  Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Araç bırakıldıktan sonra Liva Rent A Car'a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir. 
 

KM SINIRLAMASI VE İLAVE KM
Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Km sınırının aşılması halinde km başına 0.30 TL(KDV Dahil) ile hesaplanır. Geçerli km sınırımız, 

GÜN SAYISI

KM SINIRI / GÜN

1 – 3 GÜN

250 KM

4 – 7 GÜN

200 KM

8 – 14 GÜN

160 KM

15 – 30 GÜN

120 KM

 

 

SİGORTALAR

Tüm fiyatlara Muafiyetli(kiracı sorumluluğu) Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar.Aracın çalınması durumunda kiracı mutlak suretle ruhsatı ve de aracın anahtarını ibraz etmek zorundadır. Aksi halde sigorta kapsamı gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve sigorta devre dışı kalır.

Aracın alt takımına gelebilecek bir hasar hiçbir şekilde sigorta kapsamına girmez ve kiracı mutlak sorumlu olmayı kabul eder. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz. Kiracı aracın hor ve dikkatsiz kullanılmaması, yanlış yakıt doldurmak gibi hatalar sonucu doğabilecek tüm masrafları karşılayacak olduğunu peşinen kabul eder.

Sigorta kira kontratı üzerinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, aracın kapasitesinden fazla yolcu taşınması, alkol veya uyuşturucu etkisi altında aracın kullanılması ve de belirtilen sebeplerden kaynaklı bir kaza durumunda hiç bir suretle ödeme yapmayacağı gibi tüm sorumluluk kiracıda olur. Yapılı olmayan veya off-road olarak tabir edilen yollarda kullanılan araçlarla gelebilecek herhangi bir hasar için sigorta yine devre dışı kalır ve kiracı doğacak hasar masraflarını karşılamak zorundadır. 

 

Ekonomik grup araçlar için 2000 TL muafiyet.

Orta grup araçlar için 2500 TL muafiyet.

Üst grup araçlar için 3000 TL muafiyet.

 

Satın alabileceğiniz diğer sigortalar ;

 

Tam Kaza Sigortası / Tam Hasar Sorumluluk Güvencesi (TCDW/Top Cover Waiver)  

Kaza durumunda muafiyeti (kiracı sorumluluğu) ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1000 TL'lik hasarları (park yeri, lastik-cam-far hasarları, küçük çizikler) teminat kapsamına alır. Günlük 50 TL ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

 

 

Muafiyetsiz Kaza Sigortası / Super Excess Cover Waiver (SECW)  

Rezerve edilen araç grubuna göre 1000 TL ile 3000 TL arasında değişen müşteri sorumluluğundaki muafiyet bedelleri  vardır. Kiracı bir hasar durumunda hasar bedeline bakılmaksızın araç grubuna göre 1000 TL ile 3000 TL muafiyet bedelini ödemeyi kabul eder. Müşteri dilerse bu opsiyonel sigortayı da alıp muafiyet bedelini ortadan kaldırır ve de hasar durumunda hiçbir sorumluluk almaz. (Aşağıda "Kaza Durumlarında" belirtilen evrakların eksiksiz ibraz edilmesi kaydıyla.) Günlük 35 TL ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz. 

 

Lastik Cam Far Sigortası (LCF) Tyres Windscreen and Headlight Waiver (THW)  

Aracın camları, lastiklerinde ve farlarında bir hasar olması durumunda doğacak masraf risklerini kapsar. Günlük 20 TL ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

 

İptal Sigortası

Rezervasyonunuz için günlük 10 TL ödeyerek alacağınız bu sigorta ile kiralamanız, 24 saat kalana kadar yapacağınız iptal işlemlerinde belirtilen tutar kadar ödemeniz kesintiye uğrayacak ve geri kalan bedeli koşulsuz olarak iade alabileceksiniz. 

 

*Kaza Durumlarında

Super Hasar Sorumluluk Güvencesi / Muafiyetsiz Kaza Sigortası (SECW) satın alınmış olsa dahi aşağıdaki evrakları tamamlamak ve 24 saat içerisinde Liva Rent a Car a bildirmek ve ulaştırmak zorundadır.

1. Çift taraflı tutanak yada Polis/Jandarma tutanağı

2. Kaza çift taraflı ise karşı tarafın Ehliyet, Ruhsat ve Trafik Sigorta Poliçesi

3. Kaza yeri ve araçların detaylı fotoğrafları (En az 7 adet fotoğraf 5 ila 7 metre uzaklıktan çekilmeli)

4. Alkol Raporu

 

Super Hasar Sorumluluk Güvencesi / Muafiyetsiz Kaza Sigortası (SCDW) satın alınmadığı durumlarda ve hasarın oluşması durumunda kaza evrakları eksiksiz olarak Liva Rent a Car yetkililerine teslim edilmiş olsa dahi oluşan hasarın 1000 TL sini (araç grubuna göre değişiklik gösterebilir) ödemekle yükümlüdür. Kullanıcı kaza durumunda istenen evrakları eksiksiz olarak Liva Rent a Car'a teslim etmemesi durumunda oluşan hasarın tamamını öder.

 

7 gün ve üzeri kiralamalarda kullanıcı hasar durumunda ikame araç hakkına sahiptir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

*Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna müracaat ederek kaza ve alkol raporu alınız. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

*Kiralanan aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi halde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur ve aracın tamir ve bakımda geçirdiği günlerin kira bedelini ödemekle sorumlu olur.

Rezervasyonu yaptırdığınız tarihten itibaren son 24 saate kadar rezervasyon iptal edebilirsiniz. 24 saat içinde rezervasyon iptalinde ücretin yarısı talep edilir.

 

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Ödeme Yöntemleri
https://www.trabzonotokiralama.com/ © 2019 - Tüm Hakları Saklıdır -