TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Trabzon Oto Kiralama Şözleşmesi

Yayınlanma Tarihi: 11/02/2019
Hayat standartlarının değişmesi, teknolojinin ilerlemesi, iş alanlarda oluşan büyük gelişmeler, kalabalık nüfuslu şehirler tüm bu örneklerin sonucu araba ihtiyacına çıkmaktadır. Eski yıllarda araba bir zevk, bir lüks iken artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak bu ihtiyacı karşılamak bütçemize uygun olmadığından dolayı her zaman mümkün olmamaktadır. Bunun gibi durumlarda ise arabaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ise oto kiralama ofislerine gideriz. Çünkü oto kiralama bize istediğimiz aracı belirli ücret karşılığında, istediğimiz gün sayısı kadar sunmaktadır. Yalnızca böyle kişisel zamanlarımızda da değil, bir şirketi sahibi isek düzenli araç ihtiyacımız varsa da oto kiralamalardan yararlanabiliriz. Buna filo kiralama adı verilir ve oto kiralama sektöründe en yaygın ve en çok kullanılan kiralama türlerinden biridir. Filo kiralama dışında bir de günlük kiralama türü vardır. Genellikle hava limanları ya da kişisel isteklerde bu kiralama türü kullanılmaktadır. Günlük kiralama türünün süresi 24 saattir. Bu süreden eksik kiralama yapılmamalıdır, yapıldığı takdirde bile yine bir günlük ücret alınmaktadır. Diğer bir kiralama türü ise aylık kiralamadır. Bu kiralama türünde isteğe bağlı olarak 1-11 ay arasında kiralama yapılabilmektedir. Bir de VIP kiralama hizmeti bulunmaktadır. Bu kiralama ise özel müşterilere özel sunum olarak uygulanmaktadır. Her oto kiralamada aynı değildir, farklılık gösterebilir. Bu oto kiralama çeşitlerinden size en uygun olan türünü seçtikten sonra araçta aramanız gereken özellikler şunlardır;
En önemli araç kiralama firmanızın güvenilir bir marka olması özen göstermelisiniz.
Daha sonra firmanın güvenilirliği kadar aracın güvenilirliği de önemli olduğundan aracın bakımının tam olduğundan emin olmalısınız. Bakımı ile beraber tüm sigorta ve kaskosunun olduğundan da emin olunuz.
Araç yaşının 3 yaş ve üzeri olmasına özen göstermelisiniz.
Aracın tüm teknik özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız.
Bu özellikler dışında isteğinize bağlı olarak ekstra hizmetleri de araç kiralama firmasından isteyebilirsiniz. Tüm bu bilgilerin araçlarda bulunup bulunmaması araştırmak için araç kiralama servisine gidebileceğiniz gibi firmanın internet adresinden de bu araştırmayı yapabilirsiniz. Gerekli araştırmalarınızı yaptıktan ve kullanmak istediğiniz aracı seçtikten sonra firma ile sözleşme yaparak aracınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu oto kiralama için yapılan sözleşme de genel olarak söyleyecek olursak şunlar bulunmaktadır;
Öncelikle oto kiralayan yani sizin, T.C kimlik numarası ( vatandaşlık numarası), ad, soyadı, doğum tarihi, geçerli olan adres ve telefon numarası gibi kimlik bilgileri sözleşmede doldurulur. Kimlik bilgileriniz dışında sürücü belgesi bilgileri yani yine ad, soyadı, belgenin verildiği yer, verildiği tarih ve belge numarası bulunur. Bunları da doğru bir şekilde doldurmalısınız.
Daha sonra araç kiralama firmasının adresi ve kiralayan çalışanın adı soyadı bilgisi doldurulur.
Diğer bir aşama ise araba bilgileridir. Yani arabanın modeli, plakası, arabanın firmadan alınış tarihi, zamanı, yeri ve geri dönüş tarihi, zamanı ve yeri belirlenerek doldurulur. Ayrıca araçta bulunan tüm teknik özellikler belirlenerek, sözleşmede de bulunduğu belirtilir. (radyo, teyp, klima gibi ) Araba için ödenen fiyat belirlenir ve sözleşmede yazılır.
Tüm bu maddeleri doğru bir şekilde doldurduğunuz takdirde aşağıda bulunan kiraya veren, aracı kiralayan kısımları imzalanır. Bunun dışında bir sözleşme kâğıdı daha bulunur. Bu kâğıtta ise;
-Yasal olarak belirlenmiş maddeler,
-Oto kiralama firmasının belirlediği kurallar,
-Araçta bulunan sigortalar,
-Fiyata dâhil olan ve olmayan hizmetler,
-Bir sorun durumunda firmanın neleri karşılayıp karşılamadığı gibi bilgiler bulunmaktadır.
Liva Rent A Car dan araç kiralamak için 4 yıllık ehliyet ve en az 25 yaşında olmalısınız. Ayrıca araca göre değişiklik gösteren provizyon bedeli araç teslimatı sırasında sizden tahsil edilir ve teslimatınızdan sonraki 2 hafta içerisinde iadesi gerçekleştirilir.
Tüm bu koşullar size uygun ise sizde oto kiralama firmalarına başvurarak ihtiyacınız olduğunda araç sahibi olabilirsiniz.

Son Haberler

Trabzon Oto Kiralama Firmaları

Trabzon'da ve diğer illerimizde oto kiralama son zamanlarda oldukça gelişen ve önemli bir yer edinen bi...

Devamını oku

Trabzon Oto Kiralama Şözleşmesi

Hayat standartlarının değişmesi, teknolojinin ilerlemesi, iş alanlarda oluşan büyük gelişmeler, kalabalık n&u...

Devamını oku

Trabzon Rent a Car

Trabzon Rent A Car Günümüzün hızlı büyüyen ve aynı oranda gelişen sektörlerden biri...

Devamını oku

Trabzon Oto Kiralama

Trabzon Oto Kiralama   Liva Rent A Car olarak misyonumuzu maksimum müşteri memnuniyeti şeklinde belirlediği...

Devamını oku

Trabzon Havalimanı Rent a Car

Trabzon Liva Oto Kiralama nın hizmetlerini özet olarak şu başlıklar altında sıralayabiliriz. Trabzon da Ailen...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.trabzonotokiralama.com/ © 2019 - Tüm Hakları Saklıdır -